Ізмайлівський заклад дошкільної освіти "Колосок" 


Ізмайлівський заклад дошкільної освіти "Колосок" 

Меню

Новини 

Вірусний гепатит А.

Вірусний гепатит А.

Вірусний гепатит А – хвороба брудних рук

Вірусний гепатит А – хвороба брудних рук

 

Вірусний гепатит А (хвороба Боткіна, хвороба брудних рук, жовтуха) – це гостре інфекційне захворювання всього організму із загальною інтоксикацією і переважним ураженням печінки.

За механізмом передачі збудник інфекції гепатиту А відноситься до кишкової інфекції. Механізм потрапляння вірусу в організм людини фекально-оральний, тобто коли неінфікована людина вживає продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. У сім’ях можливе зараження через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу для членів родини.

Для вірусного гепатиту А характерні спалахи, які найчастіше реєструються в організованих колективах (особливо в дитячих дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах).

Інкубаційний період хвороби за перебігом може бути як легким, так і тяжким, зазвичай триває від 7 до 51 дня, в середньому 35 днів.

Симптоми гепатиту залежать від ступеня тяжкості та індивідуальних особливостей організму. Гостра інфекція може мати безсимптомний перебіг та незначні клінічні прояви. Та все ж у більшості випадків хвороба починається гостро з підвищення температури до 38,5°C протягом перших 2-3 днів, ломота в тілі. Хвора людина відчуває виражену слабкість, швидку втомлюваність, дратівливість, апатію, нудоту, іноді характерна блювота, діарея, біль в животі та відчуття важкості в правому підребер’ї. У хворого змінюється колір слизових оболонок та шкіри, з’являється жовтушність, змінюється колір сечі знебарвлюються випорожнення.

Лікування хворих з гепатитом А в більшості випадків проходить в інфекційному відділенні стаціонару. Хворим показаний постільний режим, особлива дієта. Після перенесення захворювання формується довічний імунітет.

Як захиститись від гепатиту А:

·       дотримуйтесь правил особистої гігієни: мийте руки з милом перед вживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету;

·       вживайте термічно оброблену їжу;

·       добре мийте овочі, фрукти, ягоди, зелень перед вживанням;

·       для пиття та приготування їжі використовуйте воду з перевіреного джерела гарантованої якості.

Також для профілактики інфікування ВГА існує безпечна та ефективна вакцина. Захист імунізації проти гепатиту А показаний дітям з 12 місяців життя і дорослим.

Дотримуйтесь профілактичних заходів, а при виникненні перших ознак захворювання - звертайтесь до лікаря. Пам’ятайте, що раннє виявлення і госпіталізація – це перший і найважливіший крок для непоширення вірусу.

Дбайте про себе і рідних. Будьте здорові!

 

 

 

Відділ державного нагляду

за дотриманням санітарного законодавства

Олександрійського районного управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області

Ротавірусна інфекція

Ротавірусна інфекція: симптоми та профілактика

 

            Ротавірусна інфекція – одна з форм гострої кишкової інфекції, збудником якої є ротавірус людини. Ротавірус отримав свою назву від латинського слова «rota» - колесо, саме на нього схожий цей вірус, якщо розглядати його під мікроскопом. Найчастіше хворіють діти віком від 6 місяців до 4-5 років. Вірус вражає не тільки дітей, можуть хворіти й дорослі люди, у них захворювання зазвичай протікає в легкій формі зі стертими симптомами. Інкубаційний період триває від 3 до 5 діб (в середньому 2-3 доби).

          Для ротавірусної інфекції характерним є гострий початок: різке підвищення температури тіла, нудота, біль і бурчання в животі, блювання, пронос, водянисто-пінисті випорожнення яскраво-жовтого кольору. Також може з'являтись нежить, почервоніння в горлі, біль при ковтанні. Ротавірусну інфекцію часто сприймають за ГРВІ. Різниця в тому, що по своїй природі вірус грипу може розмножуватися і розвиватися тільки на слизовій оболонці дихальних шляхів, але ні шлунок, ні кишківник не відносяться до органів дихання. Ротавірус як кишкова інфекція не має жодного відношення до вірусу грипу. Для підтвердження діагнозу необхідно провести лабораторні дослідження, найбільш доступним є виявлення антигену ротавірусу у зразках калу методом імуноферментного аналізу.

          Захворювання дуже заразне, відноситься до «хвороб брудних рук». Джерелом ротавірусів є хвора людина. Передача відбувається контактно-побутовим шляхом (при контакті з поверхнями чи предметами, що могли бути забруднені фекаліями – іграшки, меблі, одяг, підлога) або при вживанні в їжу інфікованих ротавірусом продуктів харчування. Основну небезпеку становить зневоднення організму, що відбувається внаслідок частих блювоти та проносу. Симптоми ротавірусної інфекції можуть бути дуже схожі на ознаки інших інфекційних захворювань (сальмонельозу та холери). При появі перших ознак захворювання, особливо у маленьких дітей, слід негайно звернутися до лікаря!

          Щодо профілактики ротавірусної інфекції, єдиний ефективний шлях - вакцинація. Вакцинуватися потрібно у віці від 6 до 32 тижнів від народження. Вакцина вводиться орально (через рот) двічі, з інтервалом не менше місяця. Також, щоб вберегти дитину від зустрічі з ротавірусом, потрібно часто мити руки, особливо після прогулянки та перед їжею.

          Якщо ротавірус вже виявлений, то люди, які доглядають за хворими, повинні після миття рук обробляти їх антисептиком. Забрудненні іграшки та поверхні слід вимити з милом, а обробка 70% розчином етилового спирту інактивує ротавірус та попередить подальше його поширення.

Будьте пильними, бережіть своє здоров'я та здоров'я ваших дітей!

 

 

 

Олександрійське районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області